Parlament Ukrainy ma czas do 1 grudnia 2019 roku na zatwierdzenie projektu ustawy o legalizacji gier hazardowych w tym kraju. Już w sierpniu tego roku Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył oświadczenie dotyczące planów w tym obszarze. Zgodnie z założeniami nowej regulacji na otwarcie kasyn będą mogły sobie pozwolić pięciogwiazdkowe hotele. Ponadto, ściśle określona zostanie liczba punktów bukmacherskich.
Organizatorami gier hazardowych będą mogli być wyłącznie ukraińscy przedsiębiorcy, których przedmiotem działalności jest ich prowadzenie. Warto dodać, że wysokość kapitału zakładowego takich podmiotów musi wynosić nie mniej niż 30 mln UAH w momencie złożenia wniosku o otrzymanie odpowiedniej licencji sprzedawanej na aukcjach elektronicznych.
Kateryna Suslova, prawnik prawa ukraińskiego Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy
Rozrywka limitowana
Pozostałe 32 licencje są przeznaczone dla punktów w innych lokalizacjach na terytorium Ukrainy, jednak tam możliwe będzie otwarcie nie więcej niż 20 punktów dla każdej z nich.
Kateryna Suslova, prawnik prawa ukraińskiego Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy
Posypią się kary?
6 listopada był ostatnim dniem na składanie alternatywnych projektów ustawy o regulacji działalności hazardowej. Do Parlamentu spłynęło aż siedem różnych wersji. Jednak jak twierdzi ekspert ukraińskiego centrum analitycznego, ekonomista Boris Kushniruk - każdy z projektów pomimo tego, że nie rozwiązuje problemu z grami hazardowymi na Ukrainie, został wprowadzony do porządku obrad Parlamentu z naruszeniami odpowiednich zasad.
Kateryna Suslova, prawnik prawa ukraińskiego Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy
Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy funkcjonuje od 25 lat. Koncentruje się na obsłudze dużego biznesu. Specjalizuje się w obsłudze dużych podmiotów gospodarczych – najliczniejszą grupę Klientów stanowią wiodące zagraniczne koncerny. Na polskim i europejskim rynku kancelaria znana jest z realizacji dużych i skomplikowanych projektów oraz transakcji. Usługi prawne obejmują wszystkie obszary prowadzenia działalności gospodarczej. Dominującymi specjalizacjami są: proces, prawo korporacyjne, fuzje i przejęcia, własność intelektualna, life science and healthcare, obsługa rynków wschodnich.